Ana içeriğe atla

Anlaşma.

Kalbim, ters dönmüş bir kaplumbağa, bir hamamböceği gibi çırpınıyor. Ters düz olmuş, aklı karışmış. Evet, benim kalbimin aklı var. Var – dı daha doğrusu. Artık yok. Midesinde uçuşan kelebekler aklını ham etti. O da şimdi nasıl düze döneceğini bilemiyor. Açlıktan ölecek. Yardım etmek istiyorum ama yapamıyorum. Kalbimle bir sözleşmemiz var. Ona dokunamıyorum. Karışamıyorum. Dokunursam ölür. Ama dokunmasam yine ölecek. Bende kendimi ters düz yapsam, o düzelir mi.. denemek lazım.

Denedim. Kalbim şimdi düzeldi. Ama ben hala düzelemedim. Hayata hala tersten bakıyorum. Ama kalbimle olan anlaşmamızı yeniledik. O bana hayatın düz görünen kısmını, ben ona ters bakışını anlatıyorum. Çoğu zaman anlattıklarım hoşuna gitmese de, artık beni dinliyor. Bende onu. 


Yorumlar

 1. Hayırdır... ???
  Kalbimiz neden böyle davranıyor acaba ben çözemedim sen çözebildin miii

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :)
   Öyle içimden geldi. Bir sebep yok.
   belki cidden tepekatlak olmuştur da doğru düzgün göremiyordur..
   :)

   Sil
 2. Aşk kokusu geliyor buram buram :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa.. mesela... ocaktaki yemeğin kokusu falan.. :D

   Sil
 3. hah haaaa. nasıl oluyor ki buuuu. çok sevimli benceee. sen aşık olmadın ya hiç. olursan fena olursun bence ha ha haaa :)

  (bu arada sen seyyar blogçu oldun tabii. elinde ipad iyisin tabii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D
   Bilemiyorum.
   He he.. öyle oldum evet. :-)

   Sil
 4. Ters düz yapınca düzeliyorsa bu haller iyi :) Yalnız yazı çok sevimli olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :)
   İşte, fakirin ekmeği umut misali.. :)

   Sil
 5. senin kalbin benimkine de ders verse ya :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…